Plávanie ako pohybová aktivita je čoraz viac populárnejšia. Prečo je tomu tak? Vysvetlenie je jednoduché. Plávanie je vhodné pre každého, od malých detí až po starých ľudí. Plávať môžu ľudia dobre fyzický pripravení, no aj tí, ktorých kondičná úroveň je slabá. Práve kvôli špecifickým vlastnostiam vody a silám, ktoré pôsobia na telo vo vodnom prostredí, je tento šport vhodný pre ľudí s rôznou telesnou hmotnosťou. Šport, ktorý je označovaný mnohými športovými odborníkmi ako najvhodnejší, najšetrnejší a najbezpečnejší ulahodil aj našej organizácii SportInstitute. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli podporiť deti, ktoré sa chcú venovať tomuto krásnemu športu, no finančná situácia ich rodín, alebo iné okolnosti im nedovoľujú účasť v plaveckom kurze.
Od septembra 2019 prebiehajú raz týždenne detské kurzy pod záštitou SportInstitute v OC Centrál.

Každý PONDELOK v čase 18:00 - 19:00 sú kurzy určené pre deti úrovne mierne pokročilí, vo veku medzi 10 - 12 rokov. Skupina je zameraná na nácvik správnej techniky plaveckých štýlov znak, prsia a kraul, prostredníctvom technických cvičení a prvkového plávania s pomôckami, ako aj bez pomôcok.

Každú STREDU v čase 17:00 - 18:00 majú priestor začiatočníci, ktorých vek je 7 - 9 rokov. V tejto skupine deti učíme správnej polohe tela na vode, splývaniu, správnemu dýchaniu a práci nôh v plaveckých štýloch kraul a znak.

Všetky deti dostanú na začiatku kurzu aj vrecúško s plaveckými okuliarmi, čiapkou a uterákom.

Máte záujem k nám pridať aj vaše deti? Zaujala vás činnosť organizácie SportInstitute? Dajte nám o sebe vedieť a možno práve Vaše dieťa vyberieme do nášho programu.