Kanonier? Na deti bol prikrátky!

Potešil ich! Bývalý slovenský futbalista Róbert Vittek (38) je známy podporou charitatívnych projektov a dlhoročnou prácou s talentovanými deťmi. S nadanou mlaďou sa stretáva nielen vo svojom kempe, ale najnovšie oprášil kopačky aj v rámci letného športového tábora, kde ho mládežníci z detských domovov poriadne zaskočili! 

Vittek začal organizovať svoje letné futbalové kempy ešte pred deviatimi rokmi. Bývalý kanonier bratislavského Slovana, nemeckého Norimbergu či francúzskeho Lille však musel ten tohtoročný pre pandémiu koronavírusu odložiť. „Mrzelo ma to, ale nechceli sme to robiť nejako na kolene. Ak by to totiž nemohlo byť na sto percent, nebol by som spokojný. Nechcel som totiž podliezať úroveň, ktorú sme si nastavili,“ povedal Novému Času Róbert, ktorý tak v minulých dňoch mohol prikývnuť na ponuku občianskeho združenia SportInstitute. Ten pravidelne organizuje denné tábory pre deti zo sociálne slabších a znevýhodnených rodín, pre ktoré je práve niekdajší vychýrený útočník veľkým idolom. Možnosťou zakopať si s nimi a podporiť tak dobrú myšlienku Vittek nepohrdol. „Sú to veľmi silné pocity. Vždy som rád podporoval takéto akcie, lebo majú zmysel. Tie decká mi navyše dávajú obrovskú porciu energie,“ dodal exreprezentant s tým, že sám vie, čo to znamená, nemať v detstve práve na ružiach ustlané žiť. „Ja som tiež nevyrastal, obrazne povedané, so zapichnutou zlatou vidličkou. Bol som vychovávaný v skromnej rodine a podmienkach. Všetko som si vybudoval sám, tým, že som mal nejaký svoj sen, za ktorým som si išiel,“ naznačil Vittek mladým chlapcom a dievčatám možnú cestu z nepriazne osudu. Hoci si Róbert pri meraniach síl s deťmi z detských domov veril, prerátal sa. Belasú legendu zarmútila osmička malých protivníkov naskladaných bok po boku v bránke, keďže sa mu ich nepodarilo prekonať ani na trikrát!


K iniciatíve občianskeho združenia SportInstitute pomôcť deťom zo sociálne znevýhodnených rodín sa v minulých dňoch pridali aj ďalší úspešní slovenskí športovci - olympijský víťaz z Ria 2016 Matej Tóth a reprezentantka v synchronizovanom plávaní Naďa Daabousová. Chceli by sme suplovať telovýchovné jednoty, a tým prispieť k výchove mládeže prostredníctvom športu. Snahou nie je vytváranie konkurencie súčasným klubom ale pomoci deťom na ceste k športu," povedal Novému Času prezident občianskeho združenia Ivan Krištof.