1. Ako si vybrať správny plavecký klub/trénera?

Základom úspechu je poznať vlastné požiadavky. Je nutné si uvedomiť , čo od daného klubu, resp. trénera, očakávate, kde sa vidíte o 2 roky a či sa chcete vydať na cestu profesionálneho plavca. Ak hľadáte plaveckého trénera pre vaše dieťa, odporúčame sa obrátiť na našich skúsených trénerov, ktorí vaše dieťa naučia nie len základom, ale pripravia ich i na profesionálnu kariéru. Našou filozofiou je priniesť plávanie žiakom na I. stupeň základných škôl úplne bezplatne. Od tohto momentu, kde sa veľa žiakov zoznámi s vodou prvýkrát môžu plynulo nadväzovať na odtrénované cvičenia v kluboch ale s individuálnym trénerom.

2. Aké vlastnosti má mať plavecký tréner?

Túto veľmi komplexnú otázku si pokladá nejeden začínajúci plavec, či rodič. Závisí to najmä na vašich subjektívnych preferenciách, či možnostiach vášho dieťaťa. Čo chcete dosiahnuť? Chcete byť špičkovým plavcom, alebo hľadáte spoľahlivého trénera, ktorý by dal vášmu dieťaťu ten správny základ a motiváciu? Pri práci s deťmi je potrebné to, ako sa vášmu dieťaťu prihovára, akým spôsobom ho motivuje k lepším výsledkom.

Plavecký tréner by mal mať v prvom rade riadnu kvalifikáciu, množstvo znalostí a skúseností. SporInstitute plavecké výcviky sú postavené na filozofií, kde sa snažíme priniesť bezplatné plávanie na základné školy v rámci hodín telesnej výchovy. Žiakov sa snažíme učiť základným plaveckým zručnostiam, dbáme na techniku prevedenia plaveckých spôsobov a odovzdávame im poznatky tohto náročného športu. Dôležitou vlastnosťou každého dobrého trénera je aj schopnosť predať svoje poznatky, skúsenosti svojím zverencom, teda vám. Príkladom sú naši tréneri, ktorí vaše deti prevedú cestou od úplného začiatku až po prvú súťaž.

3. Plavecký tréner a jeho metódy. 

Každý jedinec je niečím špecifický a každému vyhovuje niečo iné. Rozdielom nie sú ani hodiny praktickej výuky v bazéne. Každý aj osobný plavecký tréner má svoje metódy či spôsob trénovania. Všetko to vychádza z dlhoročných skúseností nadobudnutých na súťažiach či pri samotnom trénovaní svojich zverencov. Pamätajte však na to, že pokiaľ vám nevyhovuje spôsob akým prebiehajú vaše tréningy máte možnosť trénera zmeniť. Ak vám však filozofia daného klubu vyhovuje, skúste požiadať o zmenu trénera. Možnosťou je aj osobný plavecký tréner, ktorý sa bude venovať iba vám a tak môže efektívnejšie stanoviť nie len súťažnú predprípravu, ale i správne základy plávania.

Vaše výsledky sa odrazia nie len na tom, ako často trénujete a ako sa stravujete, ale veľký podiel nesie práve spokojnosť so svojim trénerom, len ten vás dokáže namotivovať k lepším výsledkom. 

A vašou snahou a podporou dokážete priviesť mnoho detí k bezplatnému plávaniu: https://www.sportinstitute.sk/darujte

SportInstitute - srdce pre šport