Minulé týžddne sme sa smutne zobudili opäť do lockdownu. Situácia je opäť vážna. Museli sme načas opať posunúť naše pripravované plavecké preteky pre žiakov zo ZŠ Javorka a ZŠ Školská, ktoré u nás absolvovali plavecké výcviky počas hodín telesnej výchovy.

Zodpovednosť a zdravie našich najbližších musí byť na prvom mieste. Veď aj preto chceme hneď ako to bude možné pokračovat a rozvíjať naše filatropické aktivity pre deti.

Od októbra sme sa snažili naučiť deti získať návyky nielen k školským povinnostiam a zručnostiam, ale aj k športovým schopnostiam.

S podporou SportInstitute sa to uplynulé mesiace krásne darilo napĺňať.

V uplynulých dňoch sa nám podarilo získať aj záštitu z Fakulty telesnej výchovy a športu nad metodickou a didaktickou prípravou počas plaveckých výcvikov. Postup pri plaveckých tréningoch si môžte prečítať v našej galérii, kde si urobíte vlastný obraz o priebehu plaveckého výcviku. 

Našu snahu dostať šport k deťom ocenilo aj vedenie Slovenského olympijského a športového výboru, ktoré nad našim projektom a činnosťou prebralo záštitu. Týmto sa naša práca stáva pre nás viac motivujúcou priniesť deťom naše skúsenosti z oblasti športu.

Nezúfajme, dajme hlavy hore a pri spustení bazénov budeme prvý, ktorý svoj projekt opäť naštartujú a rozbehnú vo väčšej miere.

Aj v zimných mesiacoch máme pre detičky nachystané niečo špeciálne z troška iného súdku ako je plávanie. Tešíme sa, ak budeme k Vám môcť priniesť túto informáciu.